מהן מטרות הצינתור?
צינתור לב טיפולי (Cardiac Catheterization) הינה פרוצדורה רפואית שמטרתה לאבחן ולטפל במחלות של כלי הדם הכליליים (העורקים אשר מספקים לשריר הלב את הדם לצורך תפקודו התקין), שיפור תפקודי הלב, פתיחת חסימות הפוגעות בשריר הלב (למשל, אוטם שריר הלב), תיקון פגמים מולדים או מדידה של לחצי הדם בריאות, בעורקים הגדולים ובמדורי הלב.

כיצד מתבצע צינתור?
בעת הצינתור מוחדרת צינורית גמישה דרך חתך בעורקים הגדולים (ביד או במפשעה). דרך צינורית זו, המגיעה עד לעורקים הכליליים בלב, מוזרק חומר ניגוד. כל הפרוצדורה מלווה בשיקוף על גבי מסך, לצורך אבחון החסימות. במידת הצורך, תבוצע פתיחת החסימה על ידי בלון או בהחדרת סטנט (תומכן).

ליווי מטופל לפני צינתור
ליווי מטופל לפני צינתור במרפאתו של פרופ' יונש יכלול סקירה מקיפה על אפשרויות הצינתור העומדות בפני המטופל, תוך המלצה מקצועית על הדרך המתאימה לו ביותר, הסבר מפורט על תהליך הצינתור עצמו, הנחיות לגבי התרופות שאת נטילתן יש להפסיק לפני ביצוע הפרוצדורה ועוד.
לפני הצינתור, ישלח המטופל לבצע את הבדיקות הבאות: כימיה בדם, ספירת דם, תפקודי קרישה, תפקודי כליות, תפקודי כבד, צילום חזה ובדיקת אקו-לב. לעיתים, אל בדיקות אלה יתווספו גם מיפוי לב ובדיקת מאמץ. במרפאתו של פרופ' יונש יעמדו לרשות המטופל גם בפענוח תוצאות הבדיקות.

 לאחר הצינתור:
בנוסף לביקורות הפיזיולוגיות המבוצעות במרפאה, הצוות המקצועי במרפאתו של פרופ' יונש יעמוד לרשותך בזמן ההתאוששות הנפשית מהפרוצדורה. נוכל לסייע לך בהכוונה לאורח החיים הבריא המתאים לך, על מנת למנוע את הישנותה של הבעיה.
כל ההליכים במרפאתו של פרופ' יונש מתבצעים תוך כדי שילוב מלא של המטופל בפרטים הרלוונטיים ומתוך ההבנה כי ידיעה של הפרטים (קטנים ככל שיהיו) הינה חיונית לתחושתו של המטופל ומהווה תנאי הכרחי להתאוששותו הנפשית מהפרוצדורה.