הגוף שלנו פועל כמכונה משומנת, יעילה ומיומנת (או לפחות, כך טוענים ספרי הביולוגיה). אולם, מה קורה כאשר הלב, ה"מנוע" המפעיל את גופנו, איננו פועל כפי שהוא צריך לפעול? זה הזמן להיעזר בייעוץ קרדיולוגי.

כיצד ייעוץ קרדיולוגי יכול לסייע לך?
קרדיולוגיה עוסקת בתחום נרחב של מחלות כלי דם ולב. הסמכתו של קרדיולוג בישראל דורשת התמחות בסיסית בת שלוש שנים ברפואה פנימית, המלווה בשלוש שנים נוספות של התמחות-על בקרדיולוגיה. התחום רחב ומקיף תתי תחומים שונים כמומי לב מולדים (בדלף או עם הפרעה חסימתית), מחלות עורקים, בעיות בלב עצמו ומחלות כלי דם.

ייעוץ קרדיולוגי מקצועי ומנוסה עומד לצידך, כמטופל, לאורך כל הדרך:

לפני גילוי הליקוי/מחלה:
אבחון מוקדם – חלק גדול מהמחלות והליקויים הבריאותיים ניתנים לאבחון מוקדם. אבחון כזה, חשוב במיוחד כאשר מדובר במצבים מסכני חיים, אשר ללא הטיפול ההולם, עלולים להסלים.
עזרה במניעה – חלק מהבעיות בתחום ניתנות למיתון (או למניעה) על ידי הכוונה לאורח חיים נכון.

לאחר גילוי הליקוי/המחלה:
בסיוע בחינת דרכי הטיפול – לרוב הבעיות הקרדיולוגיות השונות, יותר מדרך טיפול אחת. בחירת דרך הטיפול הנכונה למטופל ספציפי (למשל, הצעת תחליפים לא פולשניים, במצבים בהם ניתן להימנע מצינתור), תוך התחשבות בנתוניו ומגבלותיו, יכולה להעלות בצורה ניכרת את סיכויי הצלחת הטיפול.
במתן חוות דעת שנייה – כמו בכל תחומי הרפואה, גם הפתרונות הקרדיולוגיים משתנים, מתחדשים ומתייעלים לעיתים תכופות. מעקב אחריהם מאפשר לקרדיולוג להציע לך את הפתרון המתאים ביותר לבעייתך, תוך התחשבות בתחדישים האחרונים.
לפני ניתוחים כלליים – גם לאדם בריא כל הליך כירורגי טומן בחובו סיכון, אשר מוגבר בגלל ההרדמה הכללית הכרוכה בו. כאשר מדובר בחולי לב או בבעלי ליקויים קרדיולוגיים אחרים, הסיכון אף גדול יותר.

לאחר ביצוע צינתור (או פרוצדורה נדרשת אחרת):
בהכוונה לאורח החיים הנכון עבורך – טיפול במחלות קרדיולוגיות ובעיות כלי דם איננו מסתיים בביצוע הצינתור. לאחר שהרופא המוסמך מסיים את "תפקידו", מתחיל התפקיד האמיתי שלך, כמטופל, לעשות את כל מה שנכון ובריא עבורך, כדי לשוב לחיים בריאים בדרך המהירה והבטוחה ביותר.

לנו, במרפאתו של פרופ' יונש, ניסיון מקצועי רב בייעוץ קרדיולוגי בכל בעיות הלב וכלי הדם ולאורך כל שלבי הטיפול.

 

** התוכן נבדק ואושר ע"י פרופ' מיכאל יונש, קרדיולוג בכיר, מנהל שרות מחלות לב מבניות, מומחה בצנתורי לב בבית החולים קפלן, כמו כן פרופ' יונש הינו מרצה בכיר באוניברסיטה העברית בתחומי הקרדיולוגיה הפולשנית וצנתור עורקי הלב.**